ŚRODA ŚLĄSKA

Grzybica paznokci – krok pierwszy – badanie!

Nie zawsze żółte, brązowe czy zielone zabarwienie płytki paznokciowej jest tożsame z grzybicą. Przyczyny zabarwienia paznokci mogą być przeróżne, począwszy od zmian wywołanych przez niewłaściwe stosowanie lakierów do malowania, urazy, choroby immunologiczne, układowe czy alergie. Dlatego błędem jest diagnozowania grzybicy tylko na podstawie jej obrazu.

 

Paznokieć zmieniony w wyniku urazu mechanicznego. Wykluczona grzybica w badaniu mykologiczym. Podjęto terapię w gabinecie podologicznym.

 

W celu wykluczenia grzybicy wskazane jest wykonanie badania mykologicznego. Pobranie materiału do badań jest bezbolesne, można wykonać je w gabinecie podologicznym. Trwa około 15 minut, następnie w warunkach laboratoryjnych próbka poddana jest hodowli i na podstawie otrzymanego wyniku zostaną podjęte dalsze właściwe działania.

 

Aby wynik był wiarygodny należy odpowiednio przygotować paznokcie lub skórę. Nie wiesz jak to zrobić? Zapytaj podologa! Udzieli niezbędnych wskazówek, pobierze materiał i przedstawi plan terapii. Rejestracja telefoniczna 780 054 854