ŚRODA ŚLĄSKA

CUKRZYCA

W mojej praktyce podologicznej bardzo często spotykam się z osobami chorymi na cukrzycę, dlatego, aby podnieść moją wiedzę i kompetencje na ten temat,  ukończyłam kurs Edukatora Diabetologiczno-Geriatrycznego.

 

CO TO OZNACZA? Zdobycie profesjonalnej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych do prowadzenia edukacji terapeutycznej w celu poprawy jakości życia osoby chorej na cukrzycę i starszej.

 

 

CUKRZYCA jest groźną chorobą cywilizacyjną XXI wieku,  doprowadzająca do poważnych powikłań. Nie wystarczy  tylko przyjmowanie leków czy wizyty u lekarza, należy się edukować i poszerzać swoją wiedzę, aby wiedzieć jak radzić sobie w życiu z tą chorobą i jak podnosić dotychczasowe efekty terapii.

 

Jako Podolog i Edukator  będę pomagała swoim pacjentom nie tylko w utrzymaniu stóp w dobrej kondycji, ale także w usystematyzowaniu wiedzy na temat cukrzycy. Wsparciu metyrotycznym, mentalnym czy technicznym – jak nauka obsługi glukometry. Postaram się również wskazać i ustalić przyczyny wysokiego czy niskiego poziomu cukru w organizmie oraz w zrozumieniu niektórych procesów fizjologicznych związanych z cukrzycą.

 

Zachęcam  do zarezerwowania wizyty edukacyjnej w moim Gabinecie Podologicznym Sprawne Stopy,  a także w celu kontroli stóp,  zwłaszcza jeśli podejrzewasz lub masz cukrzycę.