ŚRODA ŚLĄSKA

Odciski – jak je usunąć

Odciski powstają w wyniku ucisku miejsc na stopie, które fizjologicznie nie są przystosowane do przeciążeń czy ścisku lub w wyniku tarcia, gdy nosimy zbyt luźne buty. Odcisk posiada rdzeń, który w zależności od lokalizacji, może być przyczyną dolegliwości bólowych. Nasz organizm daje nam znać w tak mało wysublimowany sposób, że coś mu dolega i należy się troskliwie zająć stopami.

 

 

Istotne  jest, aby w pierwszej kolejności podczas wizyty w gabinecie podologicznym, zdiagnozować przyczynę jego powstawania, a następnie usunąć objaw czyli nieszczęsny odcisk. Podolog zazwyczaj likwiduje hiperkeratozę, w bezbolesny sposób, przy pomocy dłuta i frezu. Brzmi groźnie, ale w wyniku tych działań nie powstają dokuczliwe blizny, jak podczas zabiegu chirurgicznego. Po zabiegu w gabinecie podologicznym, można swobodnie się poruszać, a czasami i nawet tańczyć… z radości, że ból ustąpił.

 

Bardzo ważne jest odbarczenie bolesnego miejsca po usunięciu czopa rogowego, aby nie doprowadzać do efektu „jo-jo” czyli odrostu z nadmiarem. Pamiętajmy odcisk jest objawem i aby nie nawracał należy podjąć działania, by odkryć przyczynę jego powstawania. Masz problem z odciskami? Umów wizytę i porozmawiaj o tym z podologiem – telefon 780 054 854